ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA PLASTYCZNE

Uczniowie biorący udział w zajęciach rozwijających uzdolnienia plastyczne pomimo zdalnego nauczania bardzo chętnie pracują. Głównym celem zajęć jest  rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Jest to możliwe dzięki pobudzeniu ich kreatywności oraz doskonaleniu sprawności manualnych. W wyniku czego możliwe stało się odkrywanie przyjemności tworzenia jak również cieszenie się uzyskanym efektem pracy.

Plastyka rozbudza wrażliwość na piękno przyrody i wartości urzeczywistnione w dziełach sztuki, zachęca do indywidualnej i zespołowej ekspresji artystycznej, rozwija wyobraźnię twórczą i kreatywne myślenie abstrakcyjne, przydatne w każdej dziedzinie życia i w edukacji oraz kształci świadomość, że sztuka jest ważną sferą działalności człowieka i przygotowuje do świadomego korzystania z dorobku kultury.

Prezentujemy niektóre prace stworzone na zajęciach  i zachęcamy do udziału w nich w przyszłym roku szkolnym.