Publiczne Przedszkole

dorosłych trzech rzeczy:

cieszyć się bez powodu,

być ciągle czymś zajętym

i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.

/Paulo Coelho /

Publiczne Przedszkole mieści się na parterze Zespołu Szkół w Pawłosiowie.

Przedszkolaki mają do dyspozycji salę wyposażoną w zabawki oraz pomoce dydaktyczne, w której się uczą, bawią, a także jedzą posiłki oraz salę, gdzie mają możliwość odpoczynku po obiedzie.

Ponadto dzieci mogą korzystać z sali zabaw, sali gimnastycznej jak również placu zabaw i szkolnego boiska.

W roku szkolnym 2017/2018 do Publicznego Przedszkola w Zespole Szkół w Pawłosiowie uczęszcza 23 dzieci w wieku 3 – 4 lat.

Praca dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza w przedszkolu prowadzona jest w oparciu o nową podstawę programową wychowania przedszkolnego i program wychowania przedszkolnego Iwony Brody "Od przedszkolaka do pierwszaka".

W naszej pracy wykorzystujemy również program Christiny Krauze "Ja to ja" oraz elementy pedagogiki Marii Montessori i pedagogiki zabawy.

Nasze przedszkolaki biorą udział w programie ekologicznym "Kubusiowi Przyjaciele Przyrody" oraz w programie profilaktyki higieny jamy ustnej "Akademia Aquafresh".