SPOTKANIE INTEGRACYJNE

" Wartością człowieka jest dobro, jakie uczynił innym".
Wzorem lat ubiegłych w niedzielę 29 stycznia w Świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie odbyła się zabawa opłatkowa dla osób niepełnosprawnych. Na zaproszenie społeczności Zespołu Szkół w Pawłosiowie odpowiedzieli nasi niepełnosprawni przyjaciele z terenu Jarosławia i okolic, przedstawiciele władz lokalnych, księża z miejscowych i jarosławskich parafii oraz dzieci, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Spotkanie uświetnił występ uczniów klas III, którzy pod opieką pań: Marii Węgrzynowskiej i Ireny Mazurkiewicz, przygotowali inscenizację baśni pt. "Dziewczynka z zapałkami". Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zebranych gości. Nawiązując jeszcze do świątecznej atmosfery ksiądz dziekan Jan Jagustyn pobłogosławił opłatki, którymi wszyscy dzielili się, składając sobie szczere i serdeczne życzenia. Pełna radosnej zabawy była druga część spotkania, kiedy przy muzyce zdrowi i niepełnosprawni razem miło spędzili czas. Zorganizowanie takiej integracyjnej imprezy było możliwe dzięki pomocy ludzi o wrażliwych sercach, którzy zaoferowali wsparcie finansowe i swój wolny czas, by nasi goście zostali przyjęci tak, jak na to zasługują.