WARZYWNIE, ZDROWO, OWOCOWO

19 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pod hasłem „Warzywnie, zdrowo, owocowo”. Zajęcia poprowadziły Panie Urszula Machaj i Agnieszka Siwoń – nauczycielki Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących. Uczniowie mogli popisać się swoją wiedzą na temat wartości odżywczych i witamin znajdujących się w owocach i warzywach. Podzielili zebrane okazy na grupy i dowiedzieli się, że każda grupa w zależności od koloru zawiera odpowiednie witaminy, bardzo ważne dla naszego organizmu. Następnie warzywa i owoce zostały ułożone na stole w kolorze tęczy. Wspaniałym przeżyciem była zabawa w kelnera i samodzielna praca w grupach podczas „Zamykania witamin w słoikach”, czyli tzw. kieszenie kapusty.