BEZPIECZNY INTERNET

15 października 2015 r. - w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia - odbyło się spotkanie z Panią Martą Gałuszką – rzecznikiem Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Uczniowie klas V a i b uczestniczyli w zajęciach „Bezpieczny internet”. Wśród zagadnień poruszanych w trakcie spotkania znalazły się: cyberprzemoc, stalking oraz cyberbullying.

Uczniowie zostali poinformowani, na jakich stronach internetowych znajdują się informacje, jak bezpiecznie poruszać się po Internecie np. helpline.org oraz jakie organizacje mogą udzielić pomocy np. cyberprzemoc.pl, dzieciaki.pl. Posiedli również wiadomości co jest przestępstwem internetowym.

W podsumowaniu pani Rzecznik poinformowała co zrobić, jak się zachować, gdy się zostanie ofiarą cyberprzemocy oraz jak korzystać z Internetu, żeby nie krzywdzić innych (przestrzegać zasad Netykiety).