Zespół Szkół w Pawłosiowie

DZIEŃ PIZZY

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W związku z tym, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w obchodach tego święta. Przez jego tajniki przeprowadziła je prezentacja multimedialna. Dowiedziały się z niej gdzie i jak powstała pizza, skąd wzięła swoją nazwę najpopularniejsza z nich, jakie są jej składniki oraz dlaczego to właśnie te a nie inne. Nie obyło się bez poznania fachowego słownictwa związanego z tematem.

Dzieci obejrzały film edukacyjny przedstawiający etapy powstawania smakołyku. Na jego podstawie odtworzyć miały cały proces produkcji. Ponadto poznały wiele ciekawostek oraz rekordów dotyczących bohatera tego dnia. Nie zabrakło także tak lubianych przez dzieci masażyków. Przeprowadzona została również burza mózgów na temat „Czy pizza jest zdrowa?”. Wnioski i fakty były zaskakujące…

Przedszkolaki na podsumowanie rozwiązywały quiz, który sprawił nie lada wyzwanie dla dziecięcych umysłów. Często zmysły miały silniejszy wpływ na odpowiedzi, niż rozum. Ostatecznie udało się udzielić prawidłowych odpowiedzi i zakończyć to wyzwanie z pozytywnym wynikiem.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć oczywiście degustacji. Przygotowane pizze zniknęły w mgnieniu oka, wywołując na buziach szerokie uśmiechy, a w szkole pozostawiając przyjemny zapach unoszący się na korytarzach.


Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Z kulturą

mi do twarzy

Emp@tyczna klasa


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony