VI PIKNIK POD HASŁEM „NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY” W ZSTIO
W JAROSŁAWIU

W dniu 19.05.2017r. uczniowie klasy III gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się na VI Piknik pod hasłem „NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY” do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Jak co roku dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji łączące edukacje i zabawę w jednym? Każdy uczestnik mógł znaleźć coś interesującego dla siebie biorąc udział w pokazach i zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego, pierwszej pomocy, kursu postępowania w razie wszelkiego typu pożarów. Młodsza grupa uczestników pikniku mogła skorzystać z dmuchanego placu zabaw i zjeżdżalni oraz pooglądania bajki w "szkolnym teatrze", w którym aktorami byli uczniowie szkoły. Osoby posiadające zainteresowania o określonym profilu zawodowym mogły liczyć na pokazy i doświadczenia z zakresu elektroniki, informatyki, elektrotechniki, telekomunikacji oraz mechaniki, m.in.: miały możliwość nauczyć się kodować, programować gry komputerowe, posterować robotami w realu i na komputerze oraz dowiedzieć się jak one działają. Miłośnicy przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oglądali pokazy z fizyki doświadczalnej, np. z ciekłym azotem. Dla osób o zdolnościach językowych przygotowano IV edycję konkursu językowego „English - plug and play”. Podczas Pikniku miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Podjęto próbę pobicia rekordu w długości liczby PI.