Zespół Szkół w Pawłosiowie

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

9 grudnia 2022 r. w naszej społeczności szkolnej odbyło się pasowanie. Dzieci z oddziału przedszkolnego zostały włączone w poczet przedszkolaków.

Po krótkim powitaniu nastąpiła część artystyczna podczas której wychowankowie prezentowali wiersze dotyczące przedszkola, wyglądu sali, swoich obowiązków oraz zasad panujących w grupie. Nie zabrakło części patriotycznej o symbolach narodowych, znajomości zasad ruchu drogowego czy pór roku. Z wielką starannością wybrzmiewały teksty o drodze do szkoły i trudności, jakie sprawia najmłodszym poranne wstawanie. Wyśpiewane zostały również piosenki. Nie zabrakło także tanecznych popisów na szych małych przyjaciół. To chyba właśnie one najbardziej spodobały się przybyłym licznie rodzicom i rodzeństwu naszych podopiecznych. 

Po  części artystycznej nastąpiła ta najważniejsza chwila- pasowanie. Dzieci z drżącym sercem spoglądały na ogromny ołówek, który dzierżyła w ręku Pani Dyrektor. Na szczęście obeszło się bez ofiar. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, albumy oraz upominki.

Po emocjach związanych z tym wydarzeniem nadszedł czas na chwilę zasłużonego odpoczynku oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Za wszystkie pyszności oraz pomoc organizacyjną serdecznie dziękujemy.


Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Z kulturą

mi do twarzy

Emp@tyczna klasa


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony