W TEATRZE MASKA

19 stycznia uczniowie kl. I - IV byli uczestnikami warsztatów w Teatrze Maska w Rzeszowie, które poprowadził pan Mariusz Haba - wykonawca lalek dla przedstawień teatralnych. Dzieci miały okazję być animatorami kukiełek. Prowadzący warsztaty w sposób plastyczny wskazał odbiorcom różnicę między rodzajami lalek (kukiełka, pacynka, marionetka). W drugiej części wyjazdu jego uczestnicy obejrzeli musical na podstawie książki Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". Był to spektakl familijny, opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical był dla najmłodszych niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni... Dzieci zafascynowane przedstawieniem chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami.