Zespół Szkół w Pawłosiowie

Z WIZYTĄ W ŁAŃCUCKIEJ SIEDZIBIE POTOCKICH

15 października 2019 r. uczniowie klasy 8, w ramach realizacji programu Edukacji Kulturowej, odwiedzili Muzeum Zamek w Łańcucie i uczestniczyli w lekcji muzealnej o ikonach. Chwile spędzone wśród cerkiewnej sztuki sakralnej pozwoliły poprzez interesujący wykład poznać historię kościoła greko-katolickiego i prawosławnej cerkwii.

Kolejnym etapem było zwiedzanie II piętra pałacowego obrazującego wyposażenie wnętrz mieszkalnych właścicieli zamku i jego rezydentów. Narracja odsłuchiwana była z nagrań muzeum.

Ostatnia część wizyty w zamku to tradycyjne zwiedzanie. Pani Przewodnik oprowadzała w sposób profesjonalny. Przekazywała informacje i ciekawostki o Zamku Łańcuckim, które na długo pozostaną w pamięci.

Podsumowaniem godzin spędzonych wśród ikon, na zamku i w pałacowych wnętrzach było wspólne zdjęcie.

Dodatkowym bonusem był piękny, jesienny dzień, który rozpieszczał kolorami jesieni i promieniami słońca na pałacowych alejkach, wśród wiekowych drzew, które były świadkami dziejów rodów Czartoryskich, Potockich i ich gości - tych proszonych i tych nieproszonych - jak Stanisław Stadnicki zwany Diabłem Łańcuckim.
Projekty

Mega Misja

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Dobrego Wychowania

Razem odkryjmy świat programowania

Bezpieczna +

Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci

Apetyt na zdrowie


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony