Bezpiecznie w domu i na drodze

W czwartek 1 października uczniowie naszej szkoły udali się do Ośrodka Szkolenia Kierowców „Wiraż” w Kidałowicach, gdzie uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowo-integracyjnym dotyczącym bezpieczeństwa dzieci. Na początku odbyła się pogadanka prowadzona przez pielęgniarkę na temat odpowiedniego zachowania w codziennych sytuacjach, postępowania w razie różnego rodzaju wypadków oraz zawiadamiania o nich odpowiednich służb. Dzieci uczyły się także udzielania pierwszej pomocy, również w formie zajęć praktycznych. Następnie miało miejsce spotkanie z policjantkami na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, którego celem było utrwalenie zasad bezpiecznego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym, w tym poruszania się po drogach pieszo, rowerem oraz jako pasażerowie. Uczniowie przypomnieli o konieczności zapinania pasów w pojazdach oraz korzystania z fotelika i siedziska przez pasażerów do 12-ego roku życia. Szczególną atrakcją była możliwość obejrzenia wozu policyjnego, a chętni mogli usiąść za jego kierownicą i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Dużych wrażeń dostarczyła prezentacja działania symulatora dachowania samochodu. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci odblasków. Ostatnim punktem spotkania były zabawy integracyjne oraz pieczenie kiełbasek w altance nad jeziorkiem nieopodal lasu.