Wigilia szkolna

We wtorek 22 grudnia w naszej szkole odbyła się szkolna wigilia. Uczniowie udekorowali szkołę, ubrali choinkę i przygotowali świąteczny stół. Uroczystość rozpoczęła modlitwa i wysłuchanie fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia, po czym spożyli postne potrawy przygotowane przez rodziców. Uczniowie klas I-III przedstawili scenkę pt. „Nasza wigilia”. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali kolędy. Tego dnia został też  rozstrzygnięty szkolny konkurs ozdób świątecznych. Wpłynęło 30 pomysłowych i bardzo różnorodnych prac. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi niespodziankami. Dzieci znalazły też pod choinką prezenciki. Miłym akcentem kończącym spotkanie był pokaz sztucznych ogni. W atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczestnicy rozeszli się do domów.