Konkurs wiersza jesiennego

W poniedziałek 28 września w naszej szkole odbył się konkurs wiersza jesiennego. Tematem konkursu była próba poetyckiego wyrażenia odczuć w postaci wiersza o tematyce jesiennej, a celem popularyzacja twórczości poetyckiej, zainteresowanie uczniów poezją oraz budzenie ich wrażliwości poetyckiej. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli i wychowawców jako główne kryteria oceny obrała dobór tekstów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. W konkursie udział wzięły chętne dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III.

Laureatami konkursu zostali:

• W kategorii przedszkolaków:

I miejsce Wiktoria Bik i Patrycja Brud

II miejsce Antoś Wilk, Karol Brudek i Ksawery Sękiewicz

III miejsce Aurelka Baran i Julia Duda

Wyróżnienia: Ania Skrzypek, Emilka Baran, Jakub Biega i Sebastian Karpiński.

• W kategorii uczniów klas I-III:

I miejsce Martyna Krzych i Adam Gdula

II miejsce Sebastian Baran

III miejsce Amelia Nowotarska

Wyróżnienia: Angelika Krzych, Agnieszka Fisowicz, Kamila Brud, Hubert Sękiewicz, Norbert Drąg, Piotr Kulczycki, Jakub Łuc

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.