Teatrzyk i piekarnia

W środę 21 października wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu na spektakl teatralny pt. „Pinokio”. Fantastyczna scenografia i oprawa muzyczna przedstawienia oraz kolorowe kostiumy aktorów pobudziły wyobraźnię dzieci.Wszyscy bardzo emocjonalnie przeżywali przygody Pinokia, były chwile grozy i śmiechu. Uczniowie mogli dowiedzieć się, że kłamstwo i zadawanie się z nieodpowiednim osobami  nie popłaca a prawda zawsze wychodzi na jaw.

Dodatkowo w tym  dniu cała społeczność szkolna wybrała się na wycieczkę do piekarni PSS SPOŁEM w Muninie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą piekarza oraz technologią wyrobu pieczywa. W czasie wycieczki dzieci zwiedziły pomieszczenia piekarni, magazyny i halę produkcyjną.  Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tym jak wygląda przygotowanie ciasta na chleb, od momentu tworzenia zakwasu do wypieku w piecu. Dzieci mogli także spróbować własnoręcznie wyrobić ciasto. Wszystkim sprawiło to ogromną radość. Na zakończenie każdy otrzymał słodką niespodziankę w postaci pysznych drożdżówek.