Apel z okazji świąt majowych

W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

W przygotowanie tej uroczystości włączyła się cała społeczność szkolna. Uczniowie wykonali kotyliony oraz piękne prace plastyczne o tematyce patriotycznej, korzystając z różnorodnych technik artystycznych. Powstały też dekoracje w klasach wykonane przez dzieci z obu grup przedszkolnych oraz pierwszo- i trzecioklasistów, starsi uczniowie pomogli też wykonać gazetkę tematyczną na korytarzu szkolnym. W ramach bogatego programu artystycznego odbyły się deklamacje wierszy patriotycznych, zaśpiewane zostały piosenki o naszej ojczyźnie połączone z ruchem scenicznym, tańcem i przygotowanymi rekwizytami uatrakcyjniającymi występ. Przedszkolaki wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, czyli znane wszystkim słowa zaczynające się od pytania: „Kto ty jesteś?”’, wszyscy odśpiewali też hymn państwowy.

Ta wymowna lekcja patriotyzmu została zakończona życzeniami miłego i radosnego odpoczynku podczas zbliżającej się majówki, które uczniowie zanieśli do swoich domów.