Sprzątanie świata

W piątek 18 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątanie świata, której tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wyprawa – poprawa”. W ramach kampanii zwróciliśmy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami. A do tego oprócz wiedzy potrzebna jest chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska. Dlatego też wzięliśmy sprawy w swoje ręce i ruszyliśmy w teren w poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci i zaśmieconych poboczy, wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki na śmieci. Uprzątnęliśmy teren przyszkolny oraz przeszliśmy drogą biegnącą przez wieś, a efektem naszej pracy pozostał czysty teren. Uwieńczeniem akcji był miło spędzony czas na pobliskim placu zabaw.