Ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc”

6 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Celem programu było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Ponadto przyczynia się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Podczas realizacji projektu uczniowie poznali 12 zasad zdrowego żywienia, samodzielnie przygotowywali własne śniadanie złożone ze zdrowego pieczywa, nabiału i warzyw. Uczyli się by posiłek był zdrowy, estetyczny i spożywany razem z rówieśnikami w miłej atmosferze. Wzięli też udział w konkursie na rozpoznawanie różnych przypraw i artykułów spożywczych. Mieli okazję zabawy w „sklep” dokonując mądrych, zdrowych artykułów. Posługiwali się nominałami monet polskich, dokonywali prostych obliczeń, uczyli się kulturalnego porozumiewania się. Wzbogacili swój słownik o nowe pojęcia takie jak: ekspedientka, dostawca, klient, market, handel, konsument.