W sklepie spożywczym

6 kwietnia dzieci z grupy 3-4-latków i 5-latków wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego w Kidałowicach. Wizyta w sklepie związana była z tygodniowym tematem pracy „Znamy różne sklepy". Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Wyjaśniono dzieciom terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa, waga. Każde dziecko z dużym zainteresowaniem oglądało wypełnione półki, regały i lodówki. Najmłodsi poznali różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy. Dodatkowo odgadywali warzywa i owoce prezentowane przez Panią ekspedientkę. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały niespodziankę w postaci kolorowych lodów. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.