Dzień piżamowy

Najmłodsze przedszkolaki ucząc się o następstwach dnia i nocy miały okazję do uczestniczenia w dniu piżam. Każde dziecko przyniosło tego dnia do przedszkola swoje piżamki, poduszeczkę oraz misia.

Na początku święta dzieci przebrane w swoje nocne stroje wystąpiły w pokazie mody. Wszyscy odważni prezentowali się wspaniale, swój występ uwieńczając cudownym ukłonem. Następnie przeprowadzona została dyskusja na podstawie bajki „ Piżamka Amelki”, która mówiła o tym, że dziewczynka nie chciała spać w swoich magicznych piżamkach.

Po powrocie z zaczarowanej krainy bajek dzieci brały udział w bitwie poduszkowej, budowały poduszkową wieżę, kołysały na kocyku swoje misie, bawiły się w bazyliszka, słuchały kołysanek, rozwiązywały zagadki.

Na zakończenie zaprojektowały i wykonały swoje wymarzone poduszeczki, które spoglądają na nas każdego dnia z gazetki w klasie.

Dzieciom tak spodobał się dzień, że nie chciały już przebierać się w swoje zwykłe ubrania i w piżamkach powróciły do domów.