Zespół Szkół w Pawłosiowie

Pieczenie pierniczków

W piątek 13 grudnia do naszej szkoły zawitali zaproszeni goście. Były to członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzbnej.
Na początku spotkania gospodynie zaprezentowały zebranym dzieciom tradycyjne stroje ludowe, opowiedziały, czym się zajmują oraz odpowiedziały na zadawane pytania.

Po części teoretycznej wszyscy wzięli się do pracy. Na oczach uczniów wykonane zostało ciasto. Dzieci zostały podzielone na cztery zespoły, które pod opieką pań wałkowały ciasto, wykrajały wzory, a po upieczeniu dekorowały ciasteczka. Radości było co nie miara. Uśmiech na twarzach dzieci praktycznie nie znikał. Po uprzątnięciu stanowisk nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila – degustacja słodkich wypieków! W geście podziękowania dzieci zaśpiewały specjalnie dla gości kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, która zachwyciła swoim wykonaniem oraz wręczyły tradycyjne gwiazdy betlejemskie.

Upieczonych pierniczków było tyle, że dzieci nie dość, że ich posmakowały, to jeszcze zostało sporo na szkolną Wigilię, która już wkrótce przed nami. Zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i za przeprowadzenie tak słodkich warsztatów.


Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Mega Misja

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Dobrego Wychowania

Razem odkryjmy świat programowania

Bezpieczna +

Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci

Apetyt na zdrowie


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony