PASOWANIE NA UCZNIA

26 października 2015 r. o godz. 10 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice, a honorowymi gośćmi byli Pan Mariusz Reń – Wójt Gminy Pawłosiów oraz Pani Dorota Tracz – Dyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie. Kierownik Szkoły Filialnej w Kidałowicach przywitała wszystkich zebranych, prezentując kandydatów do pasowania. Zebrani obejrzeli filmik pt. „My pierwszacy” prezentujący drogę edukacyjną pierwszoklasistów od przedszkola do ślubowania. Następnie uczniowie klasy I przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności: recytatorskie, wokalne oraz wykazali się zdobytą do tej pory wiedzą o świecie. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie w obecności zebranych, a po nim wystąpienie Pani Dyrektor i akt pasowania na ucznia. Głos zabrał również Pan Wójt życząc nowo pasowanym uczniom wytrwałości, pogody ducha, uśmiechu każdego dnia oraz dochowania postanowień ślubowania, wręczając im z tej okazji pamiątkowe upominki. Bohaterowie uroczystości na jej zakończenie zostali obdarowani licznymi upominkami ufundowanymi przez rodziców. Uwieńczeniem pasowania było wspólne pamiątkowe zdjęcie z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi oraz słodki poczęstunek.