Mistrz pięknego czytania

W piątek 4 marca w naszej szkole odbył się finał konkursu pięknego czytania. Do tego etapu przeszło sześcioro uczniów z klas I-III, po dwoje z każdej klasy. Głównym celem tego projektu jest popularyzacja starannej, głośnej lektury, a założeniem przyświecającym organizatorom konkursu, czyli nauczycielom była myśl, aby czytanie książek nie kojarzyło się młodym czytelnikom tylko z nudnym obowiązkiem. Dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie teksty, uwzględniając tempo czytania, stosowanie znaków interpunkcyjnych oraz własną interpretację.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce i tytuł Mistrza czytania zdobył Adam Gdula z klasy II,

II miejsce wywalczył Szymon Naspiński z klasy I,

III miejsce zajęła Martyna Krzych z klasy III.

Wyróżnienia zdobyli: trzecioklasista Mateusz Kuźma, Sebastian Baran z klasy II oraz pierwszoklasistka Amelia Nowotarska. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!