Święto Marchewki

We wtorek 17 listopada w grupie 3,4-latków i 5-latków odbyło się Święto Marchewki. Celem święta było: przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury, zwłaszcza marchewki w różnych postaciach.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Aktywnie uczestniczyły w rozmowie dotyczącej wartości odżywczych marchewki oraz sposobów jej przyrządzania. Brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i tańcach. Dodatkowo każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną wyklejając plasteliną sylwetę marchewki. Nie zabrakło również chrupania surowej marchewki jak i układania różnych kompozycji z talarków marchewkowych.

Szczególną atrakcją dla przedszkolaków było samodzielne robienie ciasteczek marchewkowych oraz soku pełnego witamin, a na zakończenie ich wspólna degustacja.

Śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.