Zespół Szkół w Pawłosiowie

Dzień makaronu

W piątek 25 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w obchodach światowego dnia makaronu.

Na początku dzieci zmierzyły się z pytaniem, z czego wykonywany jest makaron. Odpowiedź nie sprawiła im większej trudności. Wszyscy lub prawie wszyscy znali także zastosowanie „klusek”. Następnie dzieci obejrzały film, na którym gospodyni domowa krok po kroku pokazuje, jak przygotować ten pyszny rarytas.

Kolejnym zadaniem było wyłowienie makaronowych rybek na wędkę. Zadanie ograniczone było czasem, gdyż dzieci zaabsorbowane pracą nie chciały przestać. Kolorowe makarony segregowane były także według koloru.

Następnie prezentacja multimedialna przeprowadziła przedszkolaki przez różne rodzaje makaronów. Niektóre z nich, wykorzystywane w domach, dzieci rozpoznały od razu.

Aby nabrać siły do wykonania pracy plastycznej, trzeba było napełnić najpierw brzuszki. Nie co innego - tylko spaghetti - przygotowane z Paniami przez najmłodszą grupę zniknęło w kilka chwil z talerzy małych głodomorków.

Jako podsumowanie zajęć i całości dnia, dzieci wykonały kwiaty z makaronów, które z pewnością ozdobią gazetkę na szkolnym korytarzu.


Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Z kulturą

mi do twarzy

Emp@tyczna klasa


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony