Międzynarodowy Dzień Kropki

W środę 15 września dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4-latków włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia wszyscy w przedszkolu mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie obejrzeliśmy historię jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Opowieść uświadomiła najmłodszym, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które czekają na nasze odkrycie. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych „Kręcą się kółeczka”, „Pacnij muchę”. W ramach innowacji pedagogicznej „Kodowanie to zabawa” oraz realizacji programu „Uczymy dzieci programować” dzieci miały okazję brać udział w nowym doświadczeniu jakim było korzystanie z maty do kodowania oraz  kolorowych krążków służących do układania wielobarwnych kółek. Maluszki wykonały także pracę plastyczną „Moja kropka” z użyciem farb plakatowych i koreczków. Nie zabrakło również kosztowania smakołyków w postaci okrągłych biszkoptów. Elementem podsumowującym była ocena samopoczucia dzieci za pomocą „Emocjometru”. Za kreatywny udział w zajęciach każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom. Kilka dni później także 5-6-latki obchodziły Dzień Kropki wykonując wesołe biedronki.