Zajęcia artystyczne

W piątek 11 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Kreatorkami zajęć były Pani Edyta Piątek oraz Pani Małgorzata Tuleja, które zaznajomiły dzieci z nowatorskimi technikami zdobienia.

Tego dnia sala szkolna zamieniła się w pracownię plastyczną, a dzieci w prawdziwych artystów. Przedszkolaki dekorowały choinki kolorowymi koralikami oraz ozdabiały je srebrnym brokatem. Natomiast uczniowie klas I-III samodzielnie wykonali ozdobę w postaci dzwonka świątecznego wykorzystując technikę zdobniczą polegającą na przyklejaniu wzoru wyciętego z serwetki papierowej, zwaną decoupage. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też czas na miłe pogawędki.

W ten magiczny sposób w naszej szkole już poczuliśmy świąteczną atmosferę. Serdecznie dziękujemy organizatorkom warsztatów i czekamy na kolejne spotkania.