Szkolny konkurs pięknego czytania

We wtorek 24 listopada w naszej szkole odbył się I etap konkursu pięknego czytania dla uczniów klas I–III. Celem konkursu było doskonalenie techniki czytania, w tym czytania ze zrozumieniem, propagowanie literatury dziecięcej oraz przełamywanie zachowań związanych z wystąpieniami publicznymi. Podczas I etapu konkursu dzieci z klas młodszych prezentowały umiejętności w zakresie głośnego i  wyrazistego czytania wybranych przez siebie tekstów.

Komisja konkursowa w składzie p. Ewa Szepelak, p. Małgorzata Skupień i p. Anna Bester-Nowak wyróżniła następujących uczniów i przyznały nagrody:

1 miejsce dla Adama Gduli, ucznia klasy II;

2 miejsce dla Szymona Naspińskiego, ucznia klasy I;

3 miejsce dla Martyny Krzych, uczennicy klasy III.

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Nowotarska, uczennica klasy I, Mateusz Kuźma, uczeń klasy III i Sebastian Baran, uczeń klasy II.

Nagrodzeni uczniowie przeszli do drugiego etapu, który odbędzie się w grudniu.