Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Jarosławiu

W środę 4 grudnia cała społeczność szkolna wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu. Dzieci czestniczyły w warsztatach dotyczących wartości przyjaźni w życiu każdego człowieka. Zajęcia poprowadziła pani Renata Żołyniak.

Wszyscy uczestnicy za pomocą włóczki rozwinęli pajęczynę przyjaźni symbolizującą integrację całej grupy, w tym także nauczycieli i prowadzącą warsztaty. Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoim przyjacielu. Wymieniały cechy prawdziwego przyjaciela oraz osoby nastawionej do nas niezbyt przyjaźnie. Wysłuchały bajeczki o jeżyku, który szukał wśród zwierzątek prawdziwego przyjaciela. Klasyfikowały cechy pozytywne i negatywne człowieka, przyporządkowując je do symbolicznego słoneczka i chmury burzowej. Nie zabrakło też integracyjnych zabaw ruchowych, które spowodowały radość wśród dzieci i wprowadziły w wesoły nastrój, a przy okazji utrwaliły poznane wiadomości. Na zakończenie dzieci podziękowały prowadzącej za ciekawe zajęcia, wręczyły stroik i złożyły życzenia świąteczne, a spotkanie zostało uwieńczone pamiątkową fotografią, która znajdzie się w fotokronice szkoły.