Akademia Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski  program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz Internecie. W tym roku szkolnym w naszej szkole koordynatorem programu jest wychowawca klasy pierwszej Ewa Szepelak.

Głównym celem przedsięwzięcia jest edukacja dzieci – uświadamianie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczanie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. We wrześniu bieżącego roku rodzice zostali poinformowani o realizacji programu edukacyjnego oraz otrzymali ulotki informacyjne o jego tematyce, nauczyciel pozyskał materiały edukacyjne i scenariusz zajęć, a uczniowie książeczkę edukacyjną  dla pierwszoklasistów. W kolejnych dwóch miesiącach uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności  korzystając z kart pracy i dostępnych filmów edukacyjnych. Sprawdzeniem wiedzy okazał się Wielki Test Bezpieczeństwa, składający się z 12 pytań online, który pierwszoklasiści rozwiązali 3 grudnia. Po realizacji zajęć i przeprowadzeniu testu  nauczyciel wypełnił ankietę podsumowującą program, na podstawie której szkoła otrzyma drogą elektroniczną Certyfikat  potwierdzający udział szkoły w programie oraz Dyplom dla uczniów. Na zakończenie programu  pierwszoklasiści wraz z wychowawcą  zrobili sobie  pamiątkową fotografię.