UROCZYSTE OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO

I ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

14 października o godz. 8 w Kościele w Kidałowicach z okazji  Dnia Papieskiego i Święta Edukacji Narodowej odbyła się msza św. dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II oraz błagalna o błogosławieństwo boże dla nauczycieli i pracowników oświaty, którą odprawił ks. katecheta Jan Franków. We mszy św. uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po jej zakończeniu uczniowie przygotowani przez księdza katechetę przedstawili montaż słowno – muzyczny o tematyce papieskiej.

Dalsze uroczystości miały miejsce w budynku szkoły, gdzie nauczyciele wraz z uczniami zapalili znicz w kąciku papieskim.

Następną częścią programu był apel z okazji Święta Edukacji Narodowej, podczas którego uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia wręczając kwiaty. Na zakończenie wspólnego świętowania rodzice zaprosili wszystkich na degustację wadowickiej kremówki i tym słodkim akcentem zakończono uroczystości szkolne.