WYCIECZKA DO JAROSŁAWIA

W dniu 1 czerwca uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą wybrali się na pieszą wycieczkę do Jarosławia. Pierwszym miejscem zwiedzania było muzeum Kamienica Orsettich. Uczniowie dowiedzieli się o niezwykłej historii miasta, które stanowiło jedno z centrów europejskiego handlu, obejrzeli wnętrza , których wystrój ukazywał realia życia codziennego bogatych jarosławskich mieszczan począwszy od wieku XVII aż po schyłek belle epoque.

Kolejnym miejscem, które bylo w planie wycieczki to wystawa podyplomowa uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Po auli sali wystawowej w synagodze oprowadzał nas nauczyciel projektowania graficznego Mirosław Kowalczuk. Prace dyplomowe pokazywały bardzo ciekawe tematy, techniki wyrazu plastycznego jak i nowoczesne trendy panujące w sztuce.

Czas szybko mijał, więc spacerkiem oglądaliśmy mały rynek, rynek główny, którym w tym dniu rządziły wszystkie dzieci i nadszedł czas na najlepsze - czyli lody. Polecamy było suuper!