WYJAZD DO JAROSŁAWIA

16 kwietnia 2019 r. grupa przedszkolaków 05 wybrała się na wycieczkę, aby lepiej poznać miasto Jarosław. Pierwszym punktem programu było cofnięcie się w przeszłość i zejście do Jarosławskiej Trasy Turystycznej. Wbrew pozorom nie było to wcale nudne, ani nieciekawe. Dzięki fantastycznej Pani Przewodnik dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści sprzed lat, sprawnie posługiwały się sprzętami multimedialnymi oraz wykonywały wszystkie wskazane prace: dmuchały miechem, płynęły łódką, układały puzzle. Na koniec z zaciekawieniem oglądały przygotowany film.

Dalsza część wycieczki to spacer uliczkami rynku, oglądanie Cerkwii, podziwianie widoków na punkcie widokowym, zwiedzanie Kolegiaty oraz Opactwa, gdzie pod okiem księdza Dyrektora dzieci wysłuchały oraz zwiedzały poszczególne pomieszczenia. Niezwykle ciekawa wyprawa po korytarzach, Radiu Fara, Czarnej Kaplicy, kościele, przejażdżka windą oraz zwiedzanie wystawy owadów pochłonęły sporo czasu. Po wyjściu dzieci miały okazję przyjrzenia się z bliska murom obronnym i basztom otaczającym cały ten teren.

Niezwykle głodne i wyczerpane, ale bardzo zadowolone, powróciły do Pawłosiowa, jeszcze przez jakiś czas wspominając to, co zobaczyły i czego dowiedziały się o mieście, które leży tak blisko a jest tak fascynujące.