APEL PODSUMOWUJĄCY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

22 października 2015 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego zostały podsumowane wszystkie działania zrealizowane w trakcie Tygodnia Promocji Zdrowia. Jego tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Jesień – pora kolorów, smaków i witamin”, a szczególną uwagę zwrócono na problem hałasu i jego skutki.

Uczestniczyli w nim zaproszeni goście, m.in.: Wójt Gminy Pawłosiów pan Mariusz Reń, Sekretarz Gminy pani Joanna Tomaszewska, Kierownik Zespołu Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Szkół pani Izabela Matwijów, Sołtys wsi Pawłosiów pan Marian Maciałek, Rejonowy Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie pani Anna Sawicka, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarosławiu pani Beata Mędrala, pracownik sekcji oświaty w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarosławiu  pani Renata Majkut – Lotycz, Kierownik referatu do spraw obywatelskich przy Urzędzie Gminy pani Małgorzata Siry, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Pawłosiowie pani Ryszarda Kasperska, Prezes Stowarzyszenia Folklorystycznego Pawłosiowianie pani Maria Maciałek. Zebranych gości powitała Pani Dorota Tracz – dyrektor szkoły, która wprowadziła w tematykę zagadnień i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego. Uroczystość uświetniły występy najmłodszych uczniów, którzy zaprezentowali się w koncercie piosenek o jesieni. Pan Wójt podziękował rodzicom, nauczycielom i uczniom za wytrwałe działania mające na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz uhonorował zwycięzców konkursów nagrodami książkowymi, których był sponsorem. Przyznano 83 nagrody, a uczniowie rywalizowali w następujących konkursach: literackich (jesienny wiersz i opowiadanie), biologiczno – przyrodniczych (Wpływ środków psychoaktywnych na układ nerwowy, Bulimia i anoreksja, Aktywność na rzecz prawidłowego odżywiania), plastycznych (Talerze pełne witamin, Bukiety kwiatowo, owocowo – warzywne, Listy, liście, listeczki – jesienne impresje, Jak pokazać ciszę?, Hałas – niewidzialny wróg), multimedialnym (prezentacja - Szkodliwość hałasu) oraz profilaktycznym (Uzależnieniom mówimy nie). Odbył się również konkurs na najsmaczniejsze jesienne ciasto.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia „Pampilio”, za które uczniowie klasy czwartej zdobyli nagrodę główną „Złote Trzewiki Szczęścia” w Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek 2015”. Ostatnim i najsmaczniejszym  punktem programu była  degustacja ciast przygotowanych przez rodziców.