Zespół Szkół w Pawłosiowie

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

Dnia 24 XI 2023r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W pierwszej części uroczystości uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczania, postępowania z książkami, oraz zasadami zachowania się w bibliotece szkolnej. Następnie samodzielnie przeczytali prośby książki, z których dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.  

Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom,  który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Gratulujemy i życzymy, by młodzi czytelnicy, w każdej kolejnej książce odnajdywali nowego przyjaciela, a w myśl słów Umberto Eco „czytając żyli podwójnie”.


Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Z kulturą

mi do twarzy

Emp@tyczna klasa


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony