CZEKOLADOWY AUTOBUS

W piątek, 20 października przedszkolaki z grup 3,4,5 oraz 6 – latków wzięły udział w warsztatach czekoladowych, które odbyły się w nietypowym miejscu – autobusie. Na parkingu obok placu zabaw przed czekoladowym autobusem czekali na dzieci sympatyczni prowadzący – Pani Natalia i Pan Jurek. Po krótkim przywitaniu zaprosili wszystkich do środka.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jak powstaje czekolada, rozwiązali „czekoladową” zagadkę, a także skosztowali różnych rodzajów czekolady. Następnie ubrani w fartuchy i czapki przystąpili do pracy. Przedszkolaki z zapałem wypełniały czekoladą formy do odlewów, a później tworzyły słodkie arcydzieła wg własnych pomysłów. W efekcie powstały czekoladowe różyczki, podkowy, samochody, łyżeczki oraz medaliony, które dzieci zabrały do swoich domów.

Na zakończenie Każdy z uczestników warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom „ Mistrza czekolady”.

Warsztaty czekoladowe były dla przedszkolaków okazją do świetnej zabawy, jak również  nauki i sprawiły im wiele radości.