WRZEŚNIOWA ROCZNICA

W drugą niedzielę września - 9 września 2018 r. - odbyły się uroczyste obchody 79 rocznicy bitwy powietrznej i śmierci lotników pod pawłosiowskim niebem.

Pierwsza część uroczystości miała miejsce w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Września. Następnie przy mogile lotników na cmentarzu w Maleniskach zgromadzili się licznie przybyli goście, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, harcerze, strażacy, poczty sztandarowe, orkiestra dęta Laudate Dominum, okoliczni mieszkańcy, dzieci i młodzież. Uczestników uroczystości powitał Wójt Gminy Pawłosiów pan Mariusz Reń, głos zabrali również zaproszeni goście. Uczennice naszej szkoły przypomniały wydarzenia z 11 września 1939 r. Odbył się apel poległych, hołd bohaterskim obrońcom Ojczyzny oddano salwą honorową, a uroczystość zakończyło złożenie wieńców na mogile lotników.