Wycieczka turystyczno-krajoznawcza Pieniny - Zakopane

W dniach 21 - 22 czerwca 2021 r. chętni uczniowie klas siódmych i ósmej przebywali na wycieczce w Pieninach oraz Zakopanem. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili Szczawnicę,  przeszli wąwozem Papieskim na górę Wdżar, zwiedzili koronę zapory w Niedzicy z przestrzennym rysunkiem oraz odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Po zakwaterowaniu w pensjonacie w Zakopanem uczniowie wypoczywali aktywnie na terenie Term Gorący Potok w Szaflarach. Następnego dnia uczestnicy wycieczki wyszli na piękną trasę widokową - zdobyli Rusinową Polanę - skąd mogli podziwiać majestatyczną panoramę Tatr z ośnieżonymi szczytami. W drodze do centrum Zakopanego uczniowie zwiedzili zabytkową Kaplicę w Jaszczurówkach, zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza oraz Wielką Krokiew. Wizyta w stolicy Tatr nie mogła odbyć się bez spaceru zakopiańskim deptakiem - Krupówkami, gdzie uczniowie mogli podziwiać charakterystyczną architekturę regionu.

Niesamowite widoki malowniczo położonych tatrzańskich szczytów oraz przepiękna pogoda na długo pozostaną w pamięci uczestników.