Zespół Szkół w Pawłosiowie

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

Rok szkolny 2023/2024

STYPENDIA WÓJTA GMINY PAWŁOSIÓW

W piątek 27 października w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie, najzdolniejsi uczniowie z terenu naszej gminy, odebrali pamiątkowe dyplomy Stypendia Wójta Gminy Pawłosiów 2022/2023.

Stypendyści z naszej szkoły: Świst Dominik, Morąg Katarzyna, Żyła Katarzyna, Kasperczyk Weronika, Pelc Maksymilian, Barszczak Szymon, Kot Maksymilian, Pelc Milena, Wrzecionek Julia, Maciąga Karolina, Wilczak Hubert, Haręza Szymon, Porczak Lena, Roga Szymon, Wota Ksawery, Wysocki Marcel.

WAWRZYNEK 2023

Wyróżnienie  w kategorii klas  I -III dla Zuzanny Olejarz

Dnia 27 października br. w Jarosławskim Ośrodku  Kultury  i Sztuki  odbył się  Konkurs Recytatorki wierszy o jesieni "Wawrzynek 2023". W przesłuchaniach na szczeblu powiatu naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów w trzech kategoriach wiekowych : kl. I –III, kl. IV- VI oraz kl. VII- VIII. Wszyscy recytatorzy bardzo ładnie się zaprezentowali. Największy sukces osiągnęła Zuzia Olejarz- uczennica kl. III, która recytując wiersz „ Gdzie jesteś jesieni?”  zdobyła wyróżnienie komisji konkursowej w swojej kategorii wiekowej. 

BEZPIECZNE WAKACJE 2023

19 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Bezpieczne Wakacje 2023”, którego organizatorem jest Powiatowa Komenda Policji w Jarosławiu. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota, który osobiście wręczył nagrody. Wśród 82 prac, które wpłynęły do jarosławskiej komendy, zgodnie z regulaminem wybrano 9 w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej 6-9 lat w gronie laureatów znalazła się Julia Warańska – gratulujemy!!!

 

Rok szkolny 2022/2023

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

5 kwietnia 2023 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jego głównym celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W kategorii I klasy V- VIII uczniowie naszej szkoły zajęli trzy pierwsze miejsca: I miejsce Maksymilian Pelc, II miejsce Weronika Kacperczyk, III miejsce Szymon Haręza

W kategorii II klasy I – IV: II miejsce Ksawery Wota

Maksymilian Pelc zakwalifikował się do etapu powiatowego.

KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH

23 marca odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ozdób Wielkanocnych w  kategoriach: pisanka i palma wielkanocna, adresowanego do różnych grup wiekowych: 5-10 lat, 11-17 lat oraz osób dorosłych. Tegoroczna edycja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem, wpłynęło 212 prac. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Ksawery Wota, Fabian Duda, Zuzanna Olejarz, Milena Mikoś, Radek Wojdyła, Milena Pelc, Julia Opielowska, Milena Warzybok, Maksymilian Pelc, Antoni Wilk.

KONKURS Z CHEMII

W dniu 17 marca 2023 roku w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych  w Jarosławiu odbył się konkurs chemiczny dla uczniów klas VIII „Zostań wybitnym chemikiem jak Maria Curie-Skłodowska. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z 12 szkół podstawowych. Uczeń naszej szkoły Dominik Świst zajął II miejsce.

KONKURS W ZESPOLE SZKÓŁ INNOWACYJNYCH

15 lutego w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozdanie nagród I edycji Powiatowego Konkursu "Marzyliśmy o Polsce czystej, nie krwawej. Solidarność, a stan wojenny w Polsce". Patronat honorowy nad konkursem objął Poseł na Sejm RP Pan Tadeusz Chrzan oraz Starosta Jarosławski Pan Stanisław Kłopot. Jury oceniało prace konkursowe w trzech kategoriach: recytacja wiersza, praca plastyczna i piosenka. W kategorii piosenka I miejsce zdobyła uczennica klasy 8 naszej szkoły - Katarrzyna Morąg. Serdecznie gratulujemy!!!

KONKURS OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

15 grudnia 2022 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników w Gminnym Konkursie Ozdób Bożonarodzeniowych. W ramach tegorocznej edycji konkursu artyści mieli za zadanie wykonać dowolną techniką ozdobę choinkową. W tej edycji konkursu tak jak we wszystkich wcześniejszych latach udział wzięli nasi uczniowie. W tym roku zajęliśmy dwa miejsca na podium: w kategorii dieci 7 - 10 lat III miejsce zdobył Marel Kucab, a w kategorii młodzież 11 - 17 lat III miejsce zajęła Nadia Hadrych. Nasi uczniowie odebrali także liczne wyróżnienia.

STYPENDIA DLA UZDOLNIONYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

W ramach "Gminnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Pawłosiów" 18 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2021/2022. 7 listopada 2022 r. w Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów 7 absolwentom oraz 11 uczniom szkoły podstawowej.

Byli to: Mikołaj Budzisz, Maciej Dubiel, Seweryn Hajduk, Lena Porczak, Karolina Maciąga, Weronika Kacperczyk, Katarzyna Żyła, Dominik Świst, Julia Wrzecionek, Milena Pelc, Szymon Haręza, Maksymilian Kot, Błażej Kaczmarz, Szymon Roga, Oliwia Wyczarska, Julia Maciąga, Marlena Kasperska, Aleksandra Krakowska.

OJCZYZNA W PIEŚNI, POEZJI I PIOSENCE

W poniedziałek 7 listopada 2022 roku w pałacu rodu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Patriotycznego "Ojczyzna w poezji, pieśni i piosence". Celem konkursu organizowanego przez Centrum Kultury w Zarzeczu jest wsparcie i promocja uzdolnionych młodych wykonawców, kształtowanie postaw patriotycznych poprzez śpiew pieśni i piosenek patriotycznych oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa poprzednich pokoleń. Do udziału w przesłuchaniach finałowych w kategorii - pieśń i piosenka patriotyczna zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły: Katarzyna Morąg oraz Julia Wrzecionek. 

ŚWIATŁO, KTÓRE ZMIENIŁO ŚWIAT

W dniu 20 września 2022 przedstawiciele naszej szkoły: Milena Pelc, Weronika Kacperczyk, Dominik Świst, wzięli udział w powiatowym konkursie interdyscyplinarnym "Światło, które zmieniło świat". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Ignacego Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim. W konkursie zwyciężył nasz reprezentant Dominik Świst z klasy 8. Serdecznie gratulujemy!

 


Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Z kulturą

mi do twarzy

Emp@tyczna klasa


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony