Zespół Szkół w Pawłosiowie

POWITANIE WIOSNY

W poniedziałek 21 marca w naszej szkole uczniowie klas młodszych uroczyście przywitali Wiosnę. W salach lekcyjnych pojawiły się piękne wiosenne dekoracje, a uczniowie włożyli z tej okazji zielone stroje. 

Przez pierwsze dwie godziny lekcyjne w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z papiero- plastyki przygotowane przez wychowawcę kl. III. W czasie ich trwania uczniowie wykonali śmieszne żabki oraz różnobarwne ptaki, motyle i kwiaty.

Następnie dzieci spotkały się na sali gimnastycznej, aby przez ruch i wspólną zabawę pod przewodnictwem nauczyciela wychowania fizycznego oraz uczniów klasy VII cieszyć się z nadejścia wiosny.

W dalszej części dnia korzystając z pięknej słonecznej pogody wszyscy wyszli na spacer po najbliższej okolicy, aby poszukać oznak wiosny. Barwny orszak z kolorowymi kwiatami, motylami i słoneczkiem przeszedł drogami wioski oznajmiając wszystkim rozpoczęcie tej pięknej i wyczekiwanej pory roku. Spacer był udany, a znaki wiosny spotykane były co krok.

Starsze klasy również uczciły ten symboliczny dzień poprzez udział w zajęciach muzyczno - ruchowych czy rywalizację na torze przeszkód.

To był bardzo mile spędzony wiosenny dzień pełen radości i wrażeń.


Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Mega Misja

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Dobrego Wychowania

Razem odkryjmy świat programowania

Bezpieczna +

Rodzice i dzieci - powietrze bez śmieci

Apetyt na zdrowie


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony