WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Dzieci z oddziału przedszkolnego w tym roku bardzo intensywnie przygotowywały się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Chcąc zadbać o swoją salę, wykonały długi łańcuch z papieru, który ozdobił wszystkie okna oraz choinkę. Kolejnym etapem było ozdabianie tradycyjnych świątecznych ciasteczek- pierników. Powstała cała masa pięknych i kolorowych ciasteczek, które zajęły miejsca na całym stoliku.

Inne działania podjęte przez najmłodszych to wykonanie postaci do szopki: Józefa, Maryi oraz małego Jezuska, aniołki z talerzyków jednorazowych, a także świątecznej kartki dla seniora. Ponadto w ramach zajęć technicznych dzieci stworzyły urokliwe małe choineczki ozdobione świecącymi cekinami. Praca ta okupiona była ogromnym wysiłkiem, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły i dumnie prezentowały efekty swojej pracy.

W ostatnim dniu nauki w szkole odświętnie ubrani najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w Wigilii Klasowej. Pod opieką wychowawcy i po krótkim wprowadzeniu nastąpiła wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz degustacja tradycyjnych potraw. Na naszym stole zagościły pierogi, ryba, kompot, ciasta oraz przygotowane wcześniej pierniki.

Po tak pięknie przeżytym dniu dzieci udały się na świąteczny wypoczynek do swoich domów.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli nam w tak pięknym i uroczystym przeżyciu tego dnia. Dziękujemy za zadbanie o najmniejsze szczegóły oraz przepyszne dania. Niech dobro, które od Was otrzymujemy wróciło do Was ze zdwojoną siłą!

Całej społeczności szkolnej życzymy dużo zdrowia, wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.