Wielkanoc to Święta pachnące wiosną niosące prawdziwą radość i nadzieję…
Niech będą piękne i niezapomniane.
Niech przyniosą to wszystko, za czym tak bardzo tęsknimy przez cały rok.

SPOTKANIE WIELKANOCNE UCZNIÓW KL. 1

W środę 13 kwietnia, tuż przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym spotkali się przy świątecznym stole, aby wspólnie zjeść wielkanocne śniadanie połączone z tradycyjnym dzieleniem się jajkiem i składaniem życzeń. Mamy jak zwykle zadbały, aby na klasowym stole nie zabrakło bab wielkanocnych, jajek czy pięknego i pysznego mazurka. Po śniadaniu był czas dla zajączka, który ukrył w klasie czekoladowe pisanki, a przy ich szukaniu było wiele śmiechu i zabawy. Warto wspomnieć, że spotkanie było poprzedzone cyklem zajęć o symbolice i tradycjach związanych z Wielkanocą. Dzieci wspólnie przygotowywały koszyk ze święconką, wykonywały ozdoby wielkanocne oraz uczyły się wierszy i piosenek związanych z tematyką zbliżających się świąt.

Również w innych klasach uczniowie i nauczyciele skladali sobie życzenia wielkanocne. Klasa 5 przygotowała audycję radiową, w której przypomnieli o tradycjach i symbolach związanych ze świętami Wielkiej Nocy.

Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych we wspaniałej rodzinnej atmosferze!