ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE - PROFILAKTYKA

31 stycznia odbyło się spotkanie młodzieży z klas VII i VIII z Zespołu Szkół w Pawłosiowie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej pt. „Środki psychoaktywne - profilaktyka”. Celem było przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się psychoaktywnych środków zastępczych wśród młodych ludzi oraz zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające z korzystania z „środków psychoaktywnych/dopalaczy”. Młodzież miała możliwość skorzystania z alkogogli i narkogogli.

Z roku na rok wzrasta świadomość ludzi na temat szkodliwych produktów. Jednym z nich są napoje energetyczne. Co o nich warto wiedzieć dowiedzieli się uczniowie podczas drugiej godziny spotkania z pracownikiem Inspekcji Sanitarnej. Oprócz tego, że mają działanie pobudzające przez obecność kofeiny, tauryny i guarany w składzie, nawet małe ilości działają niekorzystnie dla naszego zdrowia. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.