WALENTYNKI W SZKOLE

W piątek poprzedzający święto zakochanych, uczniowie uczący się w szkole mieli okazję odrobinę poświętować. Ale należy zacząć od początku.

Na początku tygodnia na korytarzu zostało postawione pudełko, do którego chętni mogli wrzucać listy i kartki. Pojawił się również plakat informujący, że jeżeli ktos ma ochotę przekazać komuś coś miłego- nie tylko wyzanie miłosne- jest taka możliwość. Kartki zbierane były do środy, po czym całe pudełko udało się na kwarantannę.

W piątek z samego rana poczta walentynkowa ruszyła na całego! Kartki zostały rozdane, odbarowani nie ukrywali radości, a nawet zaskoczenia. Nieobecni tego dnia nie zostaja jednak „na lodzie”. Wychowawcy zobowiązali się do przekazania poczty, kiedy tylko pojawią się w szkole.

Ponadto w klasie II zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące historii tego jakże ciekawego święta. Dzieci poznały postać św. Walentego, wysłuchały ciekawostek, piosenki oraz wykonywały ćwiczenia multimedialne (m.in. wykreślanki, memory). Następnie rozkodowywały obrazek związany tematycznie z tematem zajęć.

Dla chętnych udostępniamy krótką prezentację na temat święta zakochanych:

serceWszystkim dziękujemy za udział w akcji i życzymy dużo miłości każdego dnia!!!