DZIEŃ UŚMIECHU

5 października stał się okazją do wspólnego świętowania dla grup 05 oraz maluchów z Publicznego Przedszkola. O umówionej godzinie dzieci spotkały się, aby świętować „Międzynarodowy dzień uśmiechu”.

Początkowo, aby przełamać nieśmiałość, niepewność oraz zintegrować obydwie grupy ze sobą dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych. Później miały okazję poznać dokładniej swoich rówieśników podczas zabawy „Kto tak jak ja lubi..”. Okazało się, że jednak nie wszyscy lubią jeść marchewkę czy bawić się samochodami.

Dzieci świetnie poradziły sobie także z kolejnym zadaniem, w którym miały podać powody dzięki którym się uśmiechamy. Propozycje: kiedy dostaniemy zabawkę czy przyjdziemy do szkoły okazały się strzałem w dziesiątkę.

Następnym krokiem obchodów było sprawdzenie jak nasi najmłodsi się uśmiechają i czy wpływają na to jakieś czynniki zewnętrzne. Okazało się, że zjedzenie plasterka cytryny z uśmiechem nie jest wcale takie łatwe ani przyjemne. Pomocny okazał się cukier dzięki któremu prawie wszyscy podopieczni uporali się z tym zadaniem.

Po takim kwaśnym akcencie przyszła pora na tańce wygibańce różnych części ciała, co sprawiło nie lada frajdę niejednemu przedszkolaczkowi.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie uśmiechniętych emotikonek, które na kolejnej przerwie pięciolatki rozdawały ochoczo napotkanym pracownikom oraz uczniom, życząc miłego dnia, a tym samym przełamując swoją nieśmiałość wobec innych. Ponadto na tablicach ogłoszeń na każdym piętrze zostały rozwieszone „uśmiechy do zabrania”, które zniknęły niczym świeże bułeczki.

Dzieci otrzymały także zadanie domowe, aby podczas drogi powrotnej z przedszkola uśmiechnąć się do pięciu napotkanych osób.