TEATR W NASZEJ SZKOLE

W środę 30 listopada br. odwiedził naszą szkołę Teatr Objazdowy "Krak-Art" z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl pt. "Śpiąca królewna”, który jest adaptacją jednej z najsłynniejszej baśni Charles’a Perrault’a. Parze królewskiej rodzi się długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora. Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami…. Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. Jednak dzięki dobrym wróżkom i odważnemu księciu czary Diaboliny zostają przezwyciężone, a ona sama pokonana.

Wszyscy uczniowie zarówno starsi jak i młodsi z zaciekawieniem śledzili opowieść tej znanej bajki. Przy okazji aktorzy zapewnili świetną zabawę, pozwalając widzom aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i wystąpić na scenie w roli aktorów. To dzięki pomocy odważnych uczniów i nauczycieli naszej szkoły udało się zerwać łańcuchy uwięzionego księcia, pokonać smoka czy rzucić czar na złą wróżkę. Wiara w dobro, miłość, męstwo i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło – to właśnie przesłanie tego pięknego przedstawienia. Tłem i uzupełnieniem spektaklu były kolorowe kurtyny i bajkowe kostiumy. Występ wywołał wiele pozytywnych emocji, dużo radości oraz śmiechu.