SPRAWIEDLIWI PAMIĘTAMY

21 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, społeczność Zespołu Szkół w Pawłosiowie uczciła pamięć rodziny Czerwonków - zamordowanej przez hitlerowców 7 lipca 1943 roku. Przedstawiciele władz powiatu jarosławskiego i gminy Pawłosiów, mieszkańcy miejscowości i członkowie rodziny Czerwonków uczestniczyli we Mszy św., a następnie spotkali się przy symbolicznym grobie, aby uczcić pamięć zamordowanych poprzez modlitwę oraz złożenie kwiatów. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do budynku szkoły, gdzie odbyła się okolicznościowa wieczornica. Uczniowie przypomnieli losy pawłosiowskiej rodziny, przedstawiając dramatyczne sceny z ich życia. Wspomnienia, które odżyły tego wieczoru, były źródłem wzruszeń i niezapomnianą lekcją historii.

W roku jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, społeczność Pawłosiowa oddała hołd rodzinie Czerwonków, której losy symbolizują ogrom ludzkiego cierpienia, jaki stał się udziałem Polaków w czasie wojny i okupacji.