SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

W związku z obchodzonym w Polsce Rokiem Henryka Sienkiewicza w naszej szkole w dniu 16 grudnia 2016 r. został zorganizowany szkolny konkurs czytelniczy pod hasłem: Henryk Sienkiewicz: życie i twórczość. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życiorysu oraz twórczości Noblisty. Uczniowie zmierzyli się również z pytaniami dotyczącymi powieści: W pustyni i w puszczy (szkoła podstawowa) oraz Krzyżacy (gimnazjum). Celem konkursu było uczczenie 170 rocznicy urodzin pisarza, 100 rocznicy jego śmierci, 120 rocznicy pierwszego wydania powieści "Quo vadis" oraz rozpowszechnienie wiedzy na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Ważnym elementem konkursu stało się rozbudzanie pasji i  zainteresowań literaturą wartościową poprzez kształtowanie gustów czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie wzięło 15 uczniów gimnazjum i 13 uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat biografii H. Sienkiewicza i treści lektur.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Izabela Celińska