SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA SENIORÓW

21.12.2017 w Zespole Szkół w Pawłosiowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów.  Ta impreza była kolejnym etapem  projektu "...skąd nasz ród" w ramach rządowego programu BEZPIECZNA+ realizowanego przez szkołę.

Uczniowie klasy 6 zaprosili swoje Babcie, Dziadków i Ich znajomych na Opłatek, by wzmocnić więź międzypokoleniową, której wartość jest nieoceniona, bo jak trafnie mówi papież Franciszek: "Starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, którzy niosą nam nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. Oni mają wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo".

O godzinie 10.00 wszyscy, w pełnej gotowości oczekiwali na  gości. Po gorących i serdecznych powitaniach przez uczniów i ich wychowawczynię, panią Annę Drostek odmówiona została modlitwa dziękczynna za Babcie i Dziadków żyjących i o spokój duszy dla zmarłych. Zgodnie z tradycją takich spotkań nie zabrakło łamania się opłatkiem i wspólnych życzeń. A gdy już tradycji stało się zadość na scenę weszli młodzi artyści, by uświetnić te wspólnie spędzane godziny przepięknym wykonaniem kolęd. Śpiew solowy, duety i grupa grających na fletach zachwyciły swoim kunsztem artystycznym gości, którzy gromkimi brawami nagradzali wykonawców. Nie zabrakło wigilijnego barszczyku i słodkości oraz wspólnego kolędowania.

W imprezie uczestniczyła  dyrektor Zespołu Szkół, pani Dorota Tracz, która dzieląc się opłatkiem z zaproszonymi wyraziła również swoje  podziękowania dostojnym gościom, za przyjęcie zaproszenia i uczestnictwo w życiu szkoły poprzez  obecność na tym spotkaniu.

Przy wspólnym stole toczyły się ciekawe rozmowy o dawnych wigiliach, tradycjach i potrawach. Wspomnieniami z wigilii w czasie wojny podzielił się pan major Zdzisław Niemczycki, jako najstarszy z uczestników spotkania.

Babcie i Dziadkowie  z dumą patrzyli na swoje wnuki na scenie i ich umiejętność zachowania się jako gospodarzy takiego przedsięwzięcia. Uczniowie klasy 6, będący gospodarzami spotkania wykazali się bowiem wysokim poziomem kultury, odpowiedzialności i zaangażowania w przebieg imprezy. Radość na twarzach wszystkich i miłe słowa wzajemnych podziękowań świadczyły o zadowoleniu ze wspólnie spędzonych chwil.   Goście opłatkowego spotkania zostali zaproszeni na podsumowanie projektu i prezentację jego efektów 11.01.2018.

Realizujący projekt uczniowie klasy 6 wraz z opiekunem, panią Anną Drostek składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania opłatkowego dla seniorów: pani dyrektor Dorocie Tracz za wsparcie, pomoc i obecność na spotkaniu, pani Jadwidze Nowosiad, nauczycielowi muzyki za przygotowanie oprawy muzycznej imprezy, pani Marii Gajewskiej za wsparcie finansowe ze sklepiku szkolnego, pani Monice Maciąga, mamie z "trójki klasowej" za organizację  zakupów żywnościowych, paniom z kuchni szkolnej za naczynia.