SAVOIR VIVRE NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ramach działań konkursowych "Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy" od 24 do 28 września w świetlicy szkolnej królował temat "Savoir vivre każdego człowieka". Odbyło się wiele różnych tematycznych zajęć miedzy innymi: opracowanie Kodeksu Dobrych Manier Ucznia, do którego przystąpiło 20 wychowanków. Dzieci zostały zapoznane z projektem i poszczególnymi jego etapami. Bardzo chętnie podsuwały propozycje zasad oraz wykonywały do nich ilustrację. Zostały również wykonane plakaty "Mój wygląd świadczy o mnie", które wyeksponowano na korytarzu szkolnym oraz gazetka ścienna w świetlicy. W ciągu całego tygodnia uczniowie czytali i analizowali fragmenty książki "ABC dobrego wychowania", do których powstały scenki teatralne. Dzieci uczestniczyły również w happeningu chodząc po korytarzu szkolnym i odwiedzając klasy. Temat wzbudził duże zainteresowanie wśród wychowanków, był żywo komentowany, a podopieczni chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.