WYCIECZKA DO RZESZOWA

W dniu 7 grudnia uczniowie klas I – III  wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu był mikołajkowy koncert „Christmas Party” w Filharmonii Podkarpackiej. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, wypełnionym najsłynniejszymi utworami bożonarodzeniowymi. Wspaniałą atmosferę podczas koncertu stworzyła  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej oraz soliści: Anna Serafińska i Mieczysław Szcześniak.

Następnie wszyscy udali się do Fabryki Czekolady, gdzie uczniowie podczas warsztatów mieli okazję zapoznać się z procesem produkcji czekolady od ziarna do tabliczki. Dużo frajdy sprawiło dzieciom własnoręczne wykonanie czekoladowego lizaka i czekolady, które otrzymały w prezencie na zakończenie warsztatów. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i interesujące dla dzieci, co okazało się podczas konkursu podsumowującego. Najuważniejsi słuchacze otrzymali słodkie nagrody.

Wycieczka ta miała również charakter wychowawczy, gdyż uczniowie utrwalali sobie zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach: środkach komunikacji, filharmonii i fabryce czekolady oraz mieli możliwość praktycznego zastosowania znanych zasad ruchu drogowego. Wyjazd ten dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń  i wprowadził w świąteczną atmosferę